Uitnodiging Protestantse Raad voor Kerk & Israel

Op maandag 23 oktober aanstaande wordt een netwerkdag georganiseerd in samenwerking met de Protestantse Raad voor Kerk en Israël. ’s Morgens wordt de toon gezet door Ronit Palache, journalist, werkzaam bij uitgeverij Prometheus en schrijfster van het boek: “Ontroerende onzin; de Joodse identiteit in het Nederland van nu”. ’s Middags gaat het over de identiteit van Kerk en Israël. Plaats: Protestants Landelijk Dienstencentrum te Utrecht, Joseph Haydnlaan 2A, 3533 AE Utrecht. Aanvang: 10:00 uur, sluiting 15:30 uur. De kosten van de dag bedragen 10 euro, te betalen bij binnenkomst. Opgave vóór 1 oktober bij f.barnhoorn@protestantsekerk.nl

Wie ben je? Waar sta je voor? Wat is je identiteit? Hoe noem je je? In een snel veranderende samenleving en wereld is er een nieuwe zoektocht naar identiteit bij individuen, bevolkingsgroepen en ook kerkgenootschappen. De Protestantse Kerk in Nederland wil in een nieuwe beweging terug naar de bronnen (Kerk 2025, back to basics). Daarbij horen zeker ook de bezinning en heroriëntatie op de Joodse wortels en het voortgaande gesprek met het levende Jodendom.

Op deze netwerkdag wordt met elkaar in gesprek gegaan. Wat roepen de veranderingen in onze kerk op? Hoe kunnen we vanuit het joods-christelijke gesprek de kerk nieuwe impulsen geven? Welke relevante vragen zijn er vanuit dit gesprek te stellen aan de gemeenten, de nieuw te vormen classes, de kerk? Voor het volledige programma en aanmelding, zie Lees meer.

Programma

  • 10.00 uur inloop met koffie/thee
  • 10.30 uur welkom/opening
  • Ronit Palache over Joodse identiteit
  • 12.30 uur lunch
  • 13.30 uur Lieuwe Giethoorn, projectleider Kerk 2025, over onze christelijke identiteit en de veranderingen in de kerkelijke organisatie
  • 14.15 uur verwerking in groepen: biedt de nieuwe kerkelijke organisatie nieuwe kansen?
  • 15.00 uur plenaire bespreking
  • 15.30 uur afsluiting

Na afloop staan een hapje en een drankje voor je klaar.

Geplaatst in Nieuws.