Een stukje geschiedenis…

Binnenkort bestaat de Protestantse Gemeente Maarssen (PGM) – waar onze wijkgemeente deel vanuit maakt –  2,5 jaar (om precies te zijn op 10 juli as.).

De officiële startdatum van de PG Maarssen is 10 jan. 2015, een dag na het ondertekenen van de verenigingsakte. De PGM is gevormd tussen wijkgemeente De Ark in Maarssenbroek (voorheen S.O.W. Hervormd en Gereformeerd wijk 3) en in Maarssen-Dorp wijkgemeente Ichthus (voorheen wijk 2) en wijkgemeente Ontmoetingskerk (voorheen wijk 1 en Gereformeerd Open Hof).

De wijkgemeenten Ichthus en Ontmoetingskerk maken voor kerkdiensten sinds de vorming van PGM gebruik van de Dorpskerk (voorheen Ned. Herv. Kerk en St. Pancratiuskerk). Hieronder staat een overzicht van de huidige PGM predikanten. Via de snelkoppelingen is een lijst beschikbaar van voorgangers van de Dorpskerk tot de vorming van PGM en de Geschiedenis van de Hervormde Gemeente.

Vanaf 10 jan. 2015 vallen de volgende predikanten onder de drie wijkgemeenten PGM

  • ds. R.J. Blokland (wijkgemeente De Ark); 23-08-1998 / Breskens en Schoondijke
  • ds. P.G. Vellekoop (wijkgemeente Ontmoetingskerk); 05-11-2006 / Bussum
  • ds. J.H. Stuiver (wijkgemeente Ontmoetingskerk); 25-09-2011 / Nieuwegein
  • ds. C. de Boon (wijkgemeente De Ark); 27-01-2013 / Leusden
  • ds. G.J. Codée (wijkgemeente Ichthus); 24-10-2014 / De Bilt

Lijst van voorgangers (Dorpskerk) vanaf 1355 tot PGM
Geschiedenis Protestantse Gemeente tot 1620

Geplaatst in Nieuws.