omdenken

Preek over omdenken…

Afgelopen zondag ging bijna alles mis met het geluid in de kerk. De microfoon viel af en toe uit, de uitzending via internet deed het niet en ook de ringleiding was uit de lucht.omdenken

Bij de uitgang zeiden een paar mensen tegen mij: ‘Het was vast een mooie dienst maar ik heb er niets van verstaan.’ Tja… heb je zo je best gedaan op een dienst over ‘omdenken’, over de uitdaging om van negatieve energie iets positiefs te maken…

Het werd gelijk een goede oefening voor mijzelf ‘practice what you preach’! Daarom besloot ik om deze negatieve ervaring om te zetten in iets nieuws en positiefs. Vandaar deze verkorte en aangepaste versie van de preek van afgelopen zondag…http://youtu.be/26QaxMQdGaU
Jochem

(klik op de foto hiernaast om naar alle foto’s van deze dienst te gaan)

img-Heinz-Tomato-Ketchup-glas-300mlimg-Heinz-Tomato-Ketchup-topdown-500ml

Citaat uit de preek:
“Omdenken, de dingen anders bekijken. Daar hebben we elkaar voor nodig. Herschepping; niet omdat we zo nodig moeten veranderen, als een soort van dwang. Maar wel om opnieuw naar de dingen te kunnen kijken. Als je vastgelopen bent. Herscheppen betekent: wat er is, is goed. Maar het kan veel beter. Met elkaar hebben we een enorme verbeeldingskracht. Dit kunnen we gebruiken om alles waarin je vastgelopen bent, weer vlot te trekken. Zo kunnen we ook naar de kerk kijken.”

(klik op “lees meer” om naar alle citaten uit de preek te gaan)

 

Afgelopen zondag ging bijna alles mis met het geluid in de kerk. De microfoon viel af en toe uit, de uitzending via internet deed het niet en ook de ringleiding was uit de lucht. Bij de uitgang zeiden een paar mensen tegen mij: ‘Het was vast een mooie dienst maar ik heb er niets van verstaan.’ Tja… heb je zo je best gedaan op een dienst over ‘omdenken’, over de uitdaging om van negatieve energie iets positiefs te maken…
Het werd gelijk een goede oefening voor mijzelf ‘practice what you preach’! Daarom besloot ik om deze negatieve ervaring om te zetten in iets nieuws en positiefs. Vandaar deze verkorte en aangepaste versie van de preek van afgelopen zondag…http://youtu.be/26QaxMQdGaU

De lezingen waren Jesaja 42:1-9 en Matteus 3:1-17. In de langere ‘live versie van de preek’ ging het ook over kerkbalans en het tekort op de begroting die ook de prot. wijkgemeente in Maarssen-Dorp helaas heeft. Dit jaar hebben we nog 20.000 euro extra nodig om onze kerkgebouwen open te houden en ons werk te kunnen blijven doen. Maar ook daarover kun je omdenken. Kunnen we niet anders kerk zijn of andere geldstromen aanboren? Bijvoorbeeld een digitale collecte bij een digitale preek 😉 Dat kan altijd. Elke gift is zeer welkom op NL06INGB0000555625 van de Gereformeerde Kerk Maarssen. In ieder geval bedankt voor het bezoeken van deze pagina en het lezen van dit verhaal.

Ik wens je Gods zegen toe en vooral de Geest van creativiteit en omdenken!

Jochem

 

Citaten uit de preek over omdenken: 

(Na Kerstnachtdienst) “Je hebt gelijk, het is ook een heel vreemd, onlogisch verhaal. Leven van Jezus is inefficiënt. Juist daarom is het voor mij een sterk verhaal. Haalt mij uit mijn comfortzone, mijn manier van denken.
De kerk is dat radicale een beetje kwijt, in ons land word je als christen geen strobreed in de weg gelegd. Heb je de lef en moed om tegen de stroom in te gaan? Kun je dat nog, wil je dat nog. Ben je zo radicaal?”

“Mens, in jou heb ik vreugde. Leef, ga verder!”

“Omdenken: totaal anders dan je denkt, 180 graden omdraaien in je gedachten. Dat wil Jezus ons leren. Op een andere manier kijken naar de problemen en de dingen die op onze weg komen. Neem het beroemde voorbeeld van het glas: is het halfvol of half leeg? Optimisten en pessimisten houden elkaar in evenwicht, maar dan kom je niet veel verder. Jezus zou ons in het kader van omdenken een andere vraag stellen: waar is de kraan, waar is de bron? Zelf ging hij ook kopje onder in de Jordaan. Als een leeg glas liet hij zich vullen, tot aan de rand. Met de Heilige Geest. Staat voor creatieve kant van het leven, van God in deze wereld. Hierdoor ontstaan uit de chaos de mooiste dingen. Hierdoor kan een kunstenaar de mooiste dingen maken.”

“Omdenken, de dingen anders bekijken. Daar hebben we elkaar voor nodig. Herschepping; niet omdat we zo nodig moeten veranderen, als een soort van dwang. Maar wel om opnieuw naar de dingen te kunnen kijken. Als je vastgelopen bent. Herscheppen betekent: wat er is, is goed. Maar het kan veel beter. Met elkaar hebben we een enorme verbeeldingskracht. Dit kunnen we gebruiken om alles waarin je vastgelopen bent, weer vlot te trekken. Zo kunnen we ook naar de kerk kijken.”

“Omdenken, het is misschien eigenlijk niet zo moeilijk als je denkt. Maar je moet er maar opkomen!”

Geplaatst in Blog kerkdiensten, Nieuws.