afscheid koo

Koo van der Wal 60 jaar organist, foto’s / video’s nu online

Zondag 14 april jl. was het zover dat Koo van der Wal in de Open Hof zijn ‘laatste’ dienst begeleidde nadat hij zo’n 40 jaar organist in Maarssen is geweest. Iets dat hij naar eigen zeggen altijd met heel veel plezier heeft gedaan, vooral als het hem lukte om de gemeente tot een stukje uitbundigheid of ingetogenheid te bewegen. Koo is als 19-jarige begonnen in de Wijk Hoograven (Utrecht) en in Oud-Zuilen en gaf vorig jaar aan te willen stoppen. De kerkenraad vond dit natuurlijk jammer maar met een dergelijke staat van dienst dient zo’n besluit uiteraard gerespecteerd te worden. Het bleek echter dat pas dit jaar de 60 jaar als organist zouden worden volgemaakt. Gelukkig konden we Koo bewegen om pas nu afscheid te nemen en met hulp van zijn vrouw en kinderen werd de exacte datum voor het afscheid geheim gehouden…

Zondag 14 april jl. was het zover dat Koo van der Wal in de Open Hof zijn ‘laatste’ dienst begeleidde nadat hij zo’n 40 jaar organist in Maarssen is geweest. Iets dat hij naar eigen zeggen altijd met heel veel plezier heeft gedaan, vooral als het hem lukte om de gemeente tot een stukje uitbundigheid of ingetogenheid te bewegen. Koo is als 19-jarige begonnen in de Wijk Hoograven (Utrecht) en in Oud-Zuilen en gaf vorig jaar aan te willen stoppen. De kerkenraad vond dit natuurlijk jammer maar met een dergelijke staat van dienst dient zo’n besluit uiteraard gerespecteerd te worden. Het bleek echter dat pas dit jaar de 60 jaar als organist zouden worden volgemaakt. Gelukkig konden we Koo bewegen om pas nu afscheid te nemen en met hulp van zijn vrouw en kinderen werd de exacte datum voor het afscheid geheim gehouden…

De voorzitter van de Kerkenraad dhr. Jaap Fokker sprak de verbaasde Koo toe en stond in zijn toespraak stil bij de lange carrière van Koo. Dominee Piet Vellekoop mocht hem op ‘geheel eigen wijze’ een gouden spelt met diamant namens de landelijke vereniging van kerkrentmeesters opspelden. Piet Vellekoop stond verder nog stil bij de kritische, maar zeer gewaardeerde houding van Koo. Dhr. van de Wal is hoogleraar filosofie en heeft de nodige publicaties op zijn naam staan. Onze wijkgemeente is Koo zeer dankbaar voor al zijn bewezen diensten. Klik hier voor de foto’s / video’s van het afscheid.
afscheid koo

Geplaatst in Archief.